Variace obkladaček

Koupelny, kuchyně a další bytové prostory si již bez kvalitních obkladaček nedokážeme ani představit. Jejich výhody jsou naprosto nesporné. Vysoká trvanlivost, snadná údržba, množství dezénů, barev a rozměrů uspokojí na trhu snad každého. V této kategorii výrobků je velmi obtížné přijít s nějakou opravdovou novinkou. Naše cesta v této oblasti patří k těm netradičním.  Rozhodli jsme se převést ve spolupráci s Mistrem Jandou některá jeho díla na toto „médium“. Cesta k hotovému produktu nebyla jednoduchá, avšak konečný výsledek dopadl nad naše očekávání.  Výroba probíhá ve spolupráci několika firem při zachování technologie tradičních keramických obtisků a následného vypálení. S naší obkladačkou se tedy Vaši potomci mohou setkat i za tisíc let.

Tyto obrazové obkladačky, pro které můžeme použít označení „pictorial“ mají svůj velký potenciál v tom, že dovolí každému zákazníkovi, který má v úmyslu do svého interiéru trochu výrazněji vtisknout punc své osobnosti, vybrat si z několika motivů dle svého naturelu. Pokud jde o samotné použití těchto obkladaček v interiéru, existuje několik možností. V případě aktuálního provádění obkladačských prací je možné naše obkladačky včlenit mezi ostatní. Pokud má zákazník již obklady provedeny, je možné naše obkladačky uplatnit na existujícím podkladu ve druhé vrstvě, a to s tím, že obkladačku je možné zasadit do keramického rámu, tzv. bombáty, což vytvoří keramický obraz na dosavadním podkladu. Obkladačku je možné zasadit i do dřevěného rámu a pověsit jako běžný přemístitelný obraz i v jiných prostorách bytu.

Ukázky aplikací

Na poetický surrealismus odkazují i názvy obkladaček, které v současnosti nabízíme. V rozměru 25 x 33 cm v ceně 1.500 Kč jsou to Angelika a sultán, Angelika a sultán v ráji, Loď bláznů, Čas krásožrout a Zahrada ve Fontainebleau, v menším rozměru 25 x 20 cm v ceně 1.200 Kč pak Duo echo a Malá hudba. Na těchto obkladačkách se podařilo realizovat celou škálu motivů a barev. Pokud máte zájem o větší rozměry tak je možné nechat vyrobit plakáty v ceně 290 Kč, nebo poté v případě zájmu sestavu vybraného díla z více obkladaček.Nákup můžete uskutečnit nejen prostřednictvím internetu, ale přímo i u našeho smluvního partnera, kterým je Kadeřnictví Perfect na adrese Milady Horákové 24, která je hlavní tepnou Prahy 7.

Mistr Janda je svými obrazy znám nejen v České republice, ale i v zahraničí. V Evropě to jsou zejména německy mluvící země a ve světě pak země jihovýchodní Asie. Jeho dílo se kromě poetičnosti surrealismu vyznačuje naprostou precizností zpracování, a to nejen vlastního obrazu, ale i rámu, který je vždy nedílnou součástí díla a který si vyrábí, resp. tvoří zcela sám, a to tak, aby korespondoval s výtvarným vyjádřením malby. Mistr Janda je členem mezinárodní surrealistické skupiny Libelulle a získal i mezinárodní ocenění jako Evropskou medaili Franze Kafky nebo Diplom Solenne Accademia Internazionale dei Sarrastri. Vystavoval svoje díla v řadě zemí, mimo jiné např. v japonské Ósace, německém Berlínu a Mnichově, švýcarském Zürichu a Basileji, belgickém Bruselu, americkém Chicagu, v Singapuru a mnoha dalších. O obrazy Zdenka Jandy je mezi sběrateli nebývalý zájem a celá řada z nich je prodána ještě dříve než spatří světlo světa, nicméně výtvarnou rozkoš vlastnit jeho dílo si nemůže dovolit každý. Proto i z tohoto důvodu nabízíme i dalším zájemcům možnost potěšit se z jeho děl. Abychom mohli naši nabídku rozšířit pro více zájemců, rádi přijmeme rovněž spolupráci přímých prodejců nebo exportérů. Sám autor o své tvorbě říká: „Není to obdiv k „minulému“, ale snaha uprostřed světa překotných změn vytvořit cosi stálého a trvajícího, cosi nepodléhajícího vlivům času, názorů, technologií. Je to má snaha vytvořit intimní díla tvořící svůj vlastní svět svou imaginací. Ticho uprostřed hluku.“